Orman Gülü Sarı Orman Gülü
« Geri Dön
HABERLER | HABER DETAYI
Anasayfa » Haberler » Korgan Alt Yapı Hizmetlerine Doyacak

Korgan Alt Yapı Hizmetlerine Doyacak

 

 

40 YILLIK HAYAL GERÇEK OLDU

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), tarafından hayata geçirilen yatırımlar kapsamında Korgan ilçesinin 40 yıllık kanalizasyon hatları sil baştan yenileniyor.

 

Ordu’nun 19 ilçesinde yatırımları hayata geçiren OSKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde ömrünü tamamlamış içme suyu ve kanalizasyon hatlarını çağın gereklerine göre düzenliyor. Bu kapsamda Korgan ilçesi Tepe ve Dip Mahallelerinde kanalizasyon hattı çalışması başlatan ekipler, 40 yıllık bir hayali de gerçeğe dönüştürüyor.

 

“19 İLÇEDE ALT YAPI YATIRIMLARINA DEVAM EDİYORUZ”

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile 19 ilçede alt yapı yatırımlarına devam ettiklerini belirten OSKİ Genel Müdürü Murat Us, Korgan ilçemizde 40 yıllık alt yapı yatırımını yaparak bir hayali gerçeğe dönüştürdüklerini söyledi.

 

Genel Müdür Murat Us, “Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) olarak Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile alt yapı yatırımlarına ara vermeden devam ediyoruz. Bu kapsamda ekiplerimiz Korgan ilçemizin en kalabalık mahallelerinden olan Tepe ve Dip Mahallerinde 40 yıllık alt yapı ve kanalizasyon hatlarını sil baştan yeniliyor. Günümüzde ihtiyaca cevap veremeyen bu alt yapıyı yenileyerek ilçemizin bir hayalini daha gerçeğe dönüştürmüş olacağız. Toplamda 1.600 metre uzunlukta olan kanalizasyon alt yapısının şu ana kadar 600 metrelik bölümünü tamamladık. Geriye kalan bölümleri de tamamlayarak ilçemize modern bir kanalizasyon hattı kazandırmış olacağız” dedi.

 

“BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

 

Korgan ilçesinin tarihinde görmediği alt yapı yatırımlarını bu dönemde almaya başladığını belirten Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, “Öncelikle ilçemize yapılan bütün yatırımlar için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve ekibine sonsuz teşekkür ediyorum. Korgan ilçemiz tarihinde görmediği alt yapı yatırımlarına bu dönemde almaya başladı. İlçemizin her yerinde Büyükşehir Belediyemizin bir çalışması var. Haliyle yapılan bu çalışmalar vatandaşlarımızdan büyük takdir topluyor. Bugün de Genel Sekreterimiz Coşkun Alp ve OSKİ Genel Müdürümüz Murat Us ile birlikte ilçemizin 40 yıllık bir hayali olan kanalizasyon alt yapı çalışmalarını yerinde inceliyoruz. Kısa süre içinde tamamlanacak olan bu projemizde sonrası ilçemiz daha modern bir alt yapıya kavuşmuş olacak” şeklinde konuştu.

Paylaş