Orman Gülü Sarı Orman Gülü
« Geri Dön
HABERLER | HABER DETAYI
Anasayfa » Haberler » Tuncay Kiraz İle Korgan Çağ Atladı

Tuncay Kiraz İle Korgan Çağ Atladı

TUNCAY KİRAZ İLE KORGAN SON 5 YILDIR HİZMETE DOYMUYOR

Göreve geldiği gün itibarı ile Korgan ilçesini hizmet şantiyesine çeviren Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz son 25-30 yılın en fazla hizmetleri yapmasından dolayı vatandaşın beğenisini kazanmaya devam ediyor. 
Göreve geldiği gün 30 Mart 2014 yerel seçimlerde Korgan için hayal kurması bile güç olan hizmetlerle ilgili vatandaşın takdirini toplayan Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde yeniden aday olacağını açıkladı. 2014 Yılında yapılan yerel seçimlerde adaylığı sırasında Korgan' a yapmayı düşündüğü hizmet vaatlerini tamamlayan Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz yaptığı açıklamasında '' 30 Mart 2014 yerel seçimlerde projelerimi açıklamıştım. Yapılması hayal gözüyle bakılan Korgan Sanayi Sitesi inşaatımız şuan %85' i tamamlanmış olup önümüzdeki aylarda bitirilecektir. Yine Korgan ilçemize 60 yataklı yeni bir hastane vaadimiz vardı, hastanemiz inşaatı bitmiş olup geçtiğimiz aylarda hizmet vermeye başlamıştır. Yıllar Fatsa -Korgan- Niksar yolu konuşuluyor bir adım ileriye gitmiyordu. Şuan İslamdağ tarafından gelen kısım Korgan sınırlarımıza neredeyse gelmiş olup 2019 yılı içerisinde tamamlanacağını öğrenmiş bulunmaktayız. Yine aynı yolun devamı olan Niksar tarafından Korgan ilçemize gelen yol Yukarı Kozpınar Mahallesi sınırlarına etmiş olup, 2019 yılı ilk aylarında arazi istimlak yapılarak geri kalan yol bitirilecektir. Tepealan Korgan arası yol bitirilip hizmete açıldı. Yine yıllardır özlemle beklenen dere yolu dediğimiz Fatsa Çatalpınar Çiftlik Çamlı Korgan yolu bitirilmiş olup hizmete girmiştir. Bütün Mahallelerimizde beton yol çalışmalarımız devam etmektedir. Göreve geldikten sonra Korgan ilçemizin alt yapısını yenilenmesini yaparak sıcak asfalta kavuşturup yaya kaldırımlarımızı yapmış bulunmaktayız. Su konusunda ise göreve geldiğimizden bu yana 2 su barajı yaparak ilçemizin su sorununu çözmüş bulunmaktayız. Bu hizmetlerin yanı sıra eğitimde büyük hizmetlerin getirilmesini sağlayıp ilçemizde atıl durumda bulunan eski cezaevinin olduğu alana 5 katlı Anadolu Teknik Lisesi inşaatını bitirerek ilçemize güzel bir okul kazandırdık ve bu okul 2018-2019 eğitim öğretim yılında hizmete girmiştir. Eğitim konusunda ilçemize bir Kız Anadolu İmam Hatip lisesi ve iki İlçemize başlamasını sağladık. Korgan ilçemize güzel kapalı bir pazar yeri yaptık. Ve şuan halen bütün mahallerimize beton yol çalışmaları yaptık vede çalışmaya devam ediyoruz" dedi. 
Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz yaptığımız söyleşide "Korgan ilçemize yapmak istediğiniz başka proje var mı?" sorusuna Belediye Başkanı Tuncay Kiraz "Korgan ilçemize, mevcut belediye binamızın olduğu yer hükmet konağı ve Jandarma binasının olduğu yere kadar istimlak ederek bu alanı büyük meydan yapıp, bir bölgesine kültür sarayı altına otopark ve üst katını belediye hizmet binası yapmayı düşünüyorum. Mevcut hükmet konağı eski sağlık ocağı arazisine yeni yapılacak hükmet konağı inşaatından sonra kent meydan proje işlemlerine başlayacağız. Yine bu hizmetleri ilçemize kazanmışken yeşil yol diye adlandırılan ve Perşembe Yaylasından Korgan Yaylasına kadar olan yollarımız da beton yol yapılmıştır" dedi

Paylaş