Orman Gülü Sarı Orman Gülü
« Geri Dön
HABERLER | HABER DETAYI
Anasayfa » Haberler » İlçemize Beylikdüzü Belediyesi Tarafından Yapılan Parkın Açılışı Gerçekleşti

İlçemize Beylikdüzü Belediyesi Tarafından Yapılan Parkın Açılışı Gerçekleşti


Korgan İlçesinde Beylikdüzü Belediyesi tarafından yaptırılan  park yoğun bir vatandaş topluluğu tarafından açıldı.
1 yıl önce Korgan İlçesine gelerek Belediye Başkanı Tuncay Kiraz’ı makamında ziyaret sırasında Korgan İlçesine bir park yapımı vaadinde bulunan İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün o söz vermiş olduğu parkın açılış kurdelesini kesmenin mutluluğunu yaşadı. Öğle saatlerinde Korgan İlçesine gelen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, CHP Ordu İl Başkanı Yusuf Furtun, CHP Korgan İlçe Başkanı Mustafa Sevinç ve ilçe yönetimi, Beylikdüzü Belediyesi Meclis Üyeleri ve AK Parti İlçe Başkanı Eyüp Karabayrak, Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz’ ı makamında ziyaret ederek bir süre sohbet ettiler. 
Korgan Belediye Başkanı Tuncay burada yaptığı konuşmasında ’’Belediye başkanlığı öncesinde İstanbul Beylikdüzü Belediyesi Meclis Üyeliği yaptığım dönemlerde birlikte çalışmaktan onur duyduğum değerli büyüğüm, abim ve şimdiki Beylikdüzü Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu Beyi ilçemizde ve belediyemizde ağırlamaktan son derece memnun olduğumu ifade etmek istiyorum. Değerli başkanımla görüşmelerimiz sırasında Korgan İlçemizi, Beylikdüzü Belediyemizle kardeş birer belediye ilan ederek, kendilerinden ilçemize bir park ve çocuk oyun grubu talebinde bulunmuştuk. Beylikdüzü Belediye Başkanımız değerli abim Ekrem İmamoğlu 2017 yılı içinde Korgan İlçemizi ziyaret ederek park yapılacak alanı yerinde incelerde bulunmuşlardı. Aradan geçen 1 yıl gibi kısa bir süre içerisinde başkanımızın talimatları ile projesi yapılan bu park inşaatımız bugün bitmiş olup, hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz’’ dedi. 
Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da yapmış olduğu konuşmasında ‘’ Korgan Belediye Başkanımız Tuncay Kiraz Beyle Beylikdüzü Belediye Meclis Üyeliği döneminde tanışmış, güzel bir abi kardeş ilişkisi içinde uyumlu bir çalışma ortamımız olmuştur. Yaptığımız görüşme sonrası Korgan için ne yapabiliriz diye sorduğumda Korgan İlçesine 1 park ve çocuk oyun grubu kurabiliriz diye bir talepte bulunmuşmuş. Bizde Beylikdüzü Belediyesi olarak proje çalışmalarını yaptırarak Korgan İlçemize bu parkı kazandırmış olduk. ‘’Korgan İlçemize Hayırlı Olsun’’ diyorum’’ dedi.
Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu daha sonra yapmış olduğu konuşmasında ‘’Bugün Korgan İlçemizde bizleri ağırlayan Korgan Belediye Başkanımız Sayın Tuncay Kiraz Beye, Bu ziyaretimiz sırasında bizlere eşlik ederek yanımızda olan CHP Ordu Milletvekilimiz Sayın Dr. Mustafa Adıgüzel Beye, CHP İl Başkanımız Yusuf Furtun Beye, CHP eski İl Başkanımız Sayın Atilla Şahin Beye, CHP Korgan İlçe Başkanımız Sayın Mustafa Sevinç ve yönetim kuruluna ve Beylikdüzü Meclis Üyeleri çalışma arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum’’ dedi.
Daha sonra Korgan Emniyet Sokakta Beylikdüzü Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ‘’Beylikdüzü Belediyesi Parkı’’ Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İl Başkanı Yusuf Furtun, AK Parti Korgan İlçe Başkanı Eyüp Karabayrak ve CHP Korgan İlçe Başkanı Mustafa Sevinç tarafından açılış kurdelesi kesilen parkın açılışına Çamaş Belediye Başkanı Alaattin Giden, Çatalpınar Belediye Başkanı Ahmet Türe, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Kufacı, İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ali Yıldız, daire amirleri, siyasi parti ilte temsilcileri, sivil toplum kuruluş yöneticileri ve vatandaşlar katıldı. Daha sonra Belediye başkanları Çiftlik Mahallesine giderek burada bulunan Cem Evi tadilat ve onarım çalışmalarınıda yerinde incelediler. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Cemevi tadilatı ve onarımı içinde ne yapılaması gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını, bu Korgan ve Çiftlik ziyaretinin ikincisi olduğunu ama bir sonraki ziyarette ise gezmek amaçlı gelerek Korgan' ı yaylaları, hatta vatandaşları ziyaret ederek sohbet edeceklerini belirtti.

Paylaş