Orman Gülü Sarı Orman Gülü
« Geri Dön
HABERLER | HABER DETAYI
Anasayfa » Haberler » 15 Temmuz Destanı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı

15 Temmuz Destanı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ UNUTULMADI: 15 Temmuz 2016 yılında hain terör örgütünün darbe girişiminin 2.ci yıl dönümünde şehit ve gaziler unutulmadı.
Tüm Türkiye'de olduğu gibi Korgan İlçesinde de 15 Temmuz Şehitleri okunan Kuran' ı Kerim, ilahiler ve dualarla anıldı. Korgan ilçesinde başlayan program öncesi 15 Temmuz da Ankara Etimesgut ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' nın sokaklara çıkın çağrısıyla sokağa çıkan ve hain terör örgütü fetö tarafından şehit edilen Korgan Saralic Mahallesi nüfusuna kayıtlı şehit Emrah Sapa' nın mezarını ziyaret eden Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, AK Parti Korgan ilçe Başkanı Eyüp Karabayrak şehidin mezarı başında dua ederek başlayan program akşam da Korgan Cumhuriyet Meydanında devam etti. Korgan Cumhuriyet Meydanındaki program istiklal marşı okunması ve saygı duruşu ile başlarken peşinden camiden okunan sela ile devam etti. Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz ve Korgan İlçe Kaymakamı Faruk Doğru' nun selamlama konuşması nın ardından din görevlileri tarafından Kuran'ı Kerim okundu. Yatsı namazını sonrası da devam eden programda Korgan İlçe Müftüsü Ekrem Akmenşen' in yaptığı sohbetin ardından Korganlı İlahi Sanatçısı Adem Sevgi' nin okuduğu ilahilerle şehitler anılırken, aynı gün düğün salonu düğün merasimi olan Korgan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nazım Aslaner' in kardeşi damat Ağrı polisevinde görevli polis Kenan Aslaner ve Korgan esnaflarindan AK Kırtasiye sahibi Recep Kesen'in kardeşi, gelin Gülsüm Kesen Aslaner çifti de düğünlerine ara vererek Korgan Cumhuriyet Meydanındaki programa katılarak, bu mutlu günlerinde şehitler için dua ettiler.
Korgan Cumhuriyet Meydanında düzenlenen programa Korgan İlçe Kaymakamı Faruk Doğru, Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, Cumhuriyet Başsavcısı Alperen Bolat, Korgan İlçe Müftüsü Ekrem Akmenşen, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Kufacı, Jandarma Garnizon Komutanlığına bağlı İlçe Jandarma Karakol Komutanı Kıdemli Bascavuş Serkan Kaya, Muhtarlar, Belediye Meclis üyeleri ve yüzlerce vatandaş topluluğu katıldı. Düzenlenen program 00:13 te okunan sela ile son buldu.

Paylaş