Orman Gülü Sarı Orman Gülü
« Geri Dön
HABERLER | HABER DETAYI
Anasayfa » Haberler » 21. Orman Gülü Kültür ve Sanat Festivalimiz Coşkuyla Kutlandı

21. Orman Gülü Kültür ve Sanat Festivalimiz Coşkuyla Kutlandı

21.Orman Gülü Kültür ve Sanat Festivalimizi büyük bir ilgi ile tamamladık. Belediye Başkanımız Tuncay KİRAZ Başkanlığında, Meclis Üyemiz Namık PAÇın komite başkanlığı ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü İlyas ADAŞ'ın genel sorumluluğunda ve tüm personelimizin özverili çalışmaları ile muhteşem bir festival gerçekleşti.   Belediyemiz  tarafından her yıl Haziran ayı içerisinde gerçekleşen yayla şenlikleri ile birlikte düzenlenen sanat festivalimizde geleneksel yağlı güreş pehlivanları yarıştı. Birçok yayla oyunlarınında yer aldığı festivale katılım yoğun oldu. Başarılı sporcuların ödüllendirildiği festivalimizde katılımcılara plaket takdimleri yapıldı.

Yayla Festivaline İlgi Yoğun Oldu

Etkinliklere uzaktan ve yakından 50 binin üzerinde katılım gerçekleşti. 21. Orman Gülü Kültür ve Sanat Festivaline AK Parti Ordu Milletvekillerimiz Oktay Çanak, Metin Gündoğdu, Ergün Taşçı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Çoruh, Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıcı, Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarı Emre Karaosmanoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Sezai Uçarmak, Ordu Korgan Kaymakamı Faruk Doğru,  Çatalpınar Belediye Başkanı Alaattin Giden, Kumru Belediye Başkanı Günan Murat Hatipoğlu, Çayırbaşı Belediye Başkanı İsmet Yanık, Aybastı Belediye Başkanı İzzettin Gündoğar, İlçe başkanı Eyüp Karabayrak  ile birlikte sivil toplum kuruluşu başkanları, işadamları ve binlerce katılım gerçekleşti.

Kültür Bakanlığı katkılarıyla her yıl düzenlenen Orman Gülü Kültür ve Sanat Festivalinde Kırkpınar Baş Pehlivanları yağlı güreşleri, buzağı yarışması katılımcılardan tam not aldı. 

Paylaş