Orman Gülü Sarı Orman Gülü
« Geri Dön
HABERLER | HABER DETAYI
Anasayfa » Haberler » 'Acılarımız Bir, Sevinçlerimiz Bir, Mutluluklarımız Bir'

'Acılarımız Bir, Sevinçlerimiz Bir, Mutluluklarımız Bir'

“ACILARIMIZ BİR, SEVİNÇLERİMİZ BİR, MUTLULUKLARIMIZ BİR”
“Niksar’da Korganlılar Buluşuyor” etkinliği büyük bir katılım ile gerçekleştirildi. Niksar Ticaret ve Sanayi Odasında yenilen öğle yemeğinin ardından, Niksar Termo Tesislerindeki programa geçildi.
Düzenlenen programa CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Ordu Vali Yardımcısı Mehmet Erhan Türker, Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya, Korgan Belediye Başkanı Tuncay KİRAZ, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Korgan Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Cin, Niksar Korganlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şaban Kalaycıoğlu, Ak Parti Niksar İlçe Başkanı Mustafa Erarslan, Ak Parti Korgan İlçe Başkanı Mustafa Erarslan Eyüp Karabayrak, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri, Korgan Belediyesi daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Niksar Korganlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şaban Kalaycıoğlu yaptığı açıklamada programa katılan herkese teşekkürlerini sundu. Kalaycıoğlu yaptığı açıklamada; “Niksar Belediyesi, Korgan Belediyesi ve derneğimiz olarak tertiplediğimiz program inşallah hayırlara vesile olur. Bizi her zaman destekleyen Belediye Başkanlarımız Özdilek Özcan ve Tuncay Kiraz’a teşekkürlerimizi sunarız” dedi.
Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan; “Tüm misafirlerimiz, tarihi başkent Niksar’a hoşgeldiniz. Biz Niksar’da 38 bin kişi ve bunun da 13 bin Ordulu hemşehrimizle birlikte kader ortaklığı yapıyoruz. Acılarımız bir, sevinçlerimiz bir, mutluluklarımız bir. Biz hepinizle kaynaştık ve et kemik olduk. Biz Niksar’da hep beraber aynı kaderi paylaşıyoruz. Ama kökümüzü, toprağımızı ve aslımızıda unutmayacağız. Bu konuda ilçemizde Korganlılar Derneğimiz var. Derneğimiz değerli başkanı Şaban Kalaycıoğlu abimizin çalışmalarını takdirle takip ediyorum. Elimizden gelen desteği kendilerine sunuyoruz. Kendileri ilk seçildiği zaman bizlerden yer talepleri oldu. Bizde kendilerine yer göstererek, yeni ve merkezi bir yerde dernek faaliyetlerini sürdürüyorlar. Ben dernek açılışına rahatsızlığımdan dolayı gidememiştim. Sağolsun Korgan Belediye Başkanımız Tuncay Kiraz ilçemize gelerek, derneğimizin açılışını gerçekleştirdiler. Ben kendilerine tüm Niksar halkı olarak teşekkür ediyorum. Biz Niksar olarak ilçemizdeki tüm değerlerimiz ve tüm sivil toplum örgütlerimizle beraber sorunlarımızın çözümü noktasında çalışıyoruz. Biz Tokat ve Ordu olarak özellikle Niksar ve Korgan olarak şunu istiyoruz. Bu bağımlılığımızın devamlılığı ve Niksar’da yaşayan Korganlı hemşehrilerimizin ata topraklarına giderken kullandıkları yolların iyileştirilmesini istiyoruz. Tokat ve Ordu hem bürokrasisi hemde siyasetçisiyle bu yolların tamamen 1. Kalite yol olması için çaba gösteriyorlar. Niksar’dan Ordu merkez ile ilçelerine giden yollar için gayret göstereceğiz. Bizler aynı coğrafyanın insanlarıyız. Bu bölgeye halkımız Canik ismiyle hitap ederler. Bizler her zaman bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Bu güçlü bağlar ile bizi hiçbir güç yıkamayacak. Tüm ülke olarak birbirimize sıkı sıkı bağlanarak, ülkemiz üzerinde oyun oynamak isteyen şer güçlere en güzel mesajı vereceğiz. Bu etkinlikte el birliği yaptığımız başka Korgan Belediye Başkanımız Tuncay Kiraz ve Korganlılar Derneğimiz Başkanı Şaban Kalacıoğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz ise yaptığı konuşmada; “Korganlı hemşehrilerime her türlü desteği sunan Belediye Başkanımız Özdilek Özcan’a teşekkürlerimi sunuyorum. Kendileri bizleri ziyaret ederek onurlandırdılar. Bugünde hep beraber tüm hemşehrilerimizle kol kolayız. İnşallah nice nice programları hep beraber düzenleyeceğiz” dedi.
Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya yaptığı konuşmada, Niksar ile Korgan’ın bağının bu program vesilesiyle daha da güçleneceğini belirtti.
Ordu Vali Yardımcısı Mehmet Erhan Türker ise yaptığı açıklamada, 25 yıl önce Niksar Kaymakamı olarak görev yaptığını belirterek, Niksar’da olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Ordu Vali Yardımcısı olarak görev yaptığını belirten Türker, tüm hemşehrilerini Ordu’ya beklediklerini söyledi.
Programda son olarak konuşan CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ise yaptığı konuşmada programa katılan herkese teşekkür ederek, programın hayırlar getirmesini diledi. 
Konuşmaların ardından program tasavvuf musikisi ve mehteran ekibinin gösteri ile devam etti.
Programın plaket töreni ile son buldu.

Paylaş